Sukces naszych młodych koszykarzy

16 kwietnia 2023 w Słupsku odbył się Turniej Finałowy POZKosz w kategorii zuchów (U-10 M). Duży sukces zanotował zespół Enegii Branq Słupsk, który w najmłodszej z organizowanych kategorii wiekowych zajął 2 miejsce, zdobywając tytuł Wicemistrza woj. pomorskiego. Zespół naszych medalistów, którzy trenują razem dopiero od 8 miesięcy, stanowią uczniowie klasy sportowej Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Sportowymi w Słupsku oraz zawodnicy z Pomorska Akademia Piłkarska "Grasz"
Turniej organizowany był w formule Final - six i uczestniczyło w nim 6 najlepszych zespołów klubowych naszego województwa.
W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym zespół ze Słupska pokonał drużynę Politechniki Gdańskiej 68:25, a najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Krzysztof Nitka 32.
W spotkaniu półfinałowym przeciwko zespołowi LaSalle Gdańsk nasza drużyna zwyciężyła w stosunku 81:60, a najwięcej punktów zdobył Michał Kaczmarczyk - 35.
W wielkim finale podopieczni Roberta Jakubiaka ulegli niestety faworyzowanej i niepokonanej w tym sezonie drużynie GAK Gdynia 59:93, a najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył ponownie Krzysiu Nitka 36, który został również królem strzelców rozgrywek ze średnią punktową 31 na mecz. GRATULACJE!